• Škola zabezpečujúca počítačovú gramotnosť

Každý žiak našej školy získa základné znalosti z výpočtovej techniky na povinných hodinách informatickej výchovy.

Škola so zavedenou elektronickou žiackou knižkou

Od septembra školského roku 2006/2007 má škola zavedenú elektronickú žiacku knižku, čo vo zvýšenej miere prispieva k lepšej spolupráci rodičov so školou.

Škola rozvíjajúca čitateľské zručnosti

Žiaci majú možnosť denne navštevovať školskú knižnicu spojenú s obecnou knižnicou v priestoroch školy.

Škola rozširujúca jazykové kompetencie

Všetci žiaci školy využívajú možnosť učiť sa cudzí jazyk. Anglický jazyk súčasťou Školského vzdelávacieho programu. Vyučuje sa od prvého ročníka ako povinný klasifikovaný predmet.

Škola otvárajúca svoje brány aj mimo vyučovania

Priestory školy slúžia nielen na klasické vyučovanie pre vlastných žiakov, ale aj externých žiakov z iných základných a stredných škôl, ktorí bývajú v Príbelciach, alebo majú vzťah k našej škole.

Obec Príbelce

Príbelce patria medzi najstaršie obce na území okresu Veľký Krtíš, rsp. bývalej Hontianskej župy. Zaujímavá je ojedinelou architektúrou, ľudovým krojom, prírodnými pozoruhodnosťami ako je náučný chodník Holica, kde rastie ojedinelý druh stromu jaseň manový. Jeho najzaujímavejšou časťou je pieskový lom, ktorého história siaha do obdobia pred 16 mil. rokov, kedy bolo toto územie rajom morských živočíchov a dravých rýb. Nemenej zaujímavým útvarom je prírodná pamiatka „Kamenná žena“  v severnej časti obce, ktorá vydáva svedectvo dávnej minulosti o výskyte sopečnej činnosti.

V obci pôsobili mnohé literárne osobnosti a národní buditelia ako Janko Kráľ, Ján Rotarides, Viliam Paulíny Tóth, Ján Čaplovič.

Janko Kráľ                                             Ján Čaplovič                    Ján Rotarides                    Viliam Pauliny Tóth

O škole

S históriou i dneškom obce žije aj neplnoorganizovaná /málotriedna/ , ktorá má svoje dejiny zdokumentované v písomnej podobe v školskej kronike od roku 1926. Terajšia, tridsaťročná budova školy je atypická, zaujímavá svojou architektúrou, v ktorej prevláda drevo a sklo,  priestrannosťou a všestrannou využiteľnosťou. Sú v nej dve veľké svetlé učebne, špeciálna počítačová učebňa, priestranná hala, šatňa,  jedáleň, kuchyňa, plynová kotolňa, hygienické zariadenia vrátane spŕch, zborovňa. Za budovou je oplotené multifunkčné ihrisko, ktoré bolo dokončené v auguste 2010 a slúži nielen žiakom školy, ale aj miestnej mládeži a ostatným obyvateľom obce. Škola úzko spolupracuje so spoločenskými organizáciami a samosprávou obce.

Tento školský rok školu navštevuje  10 žiakov 1. – 4. ročníka v jednej triede. V popoludňajších hodinách tu žiaci pracujú v ŠKD a záujmových útvaroch.